• +38 067 777 35 71
  • Графік роботи:
  • Пн-Пт з 09:00 до 18:00

НОВИНИ НАШОГО ОКРУГУ

Головна > Новини > 7-8 травня 2016 року відбувся Чемпіонат України з тріатлону у с. Бобриця

7-8 травня 2016 року відбувся Чемпіонат України з тріатлону у с. Бобриця

23.06.2016

«Чемпіонат України з тріатлону 2016 у с. Бобриця»

7-8-го травня відбулися змагання з тріатлону Bobritsya Triathlon Cup та Чемпіонат України з тріатлону серед чоловіків та жінок. До Бобриці з’їхалося близько 200 спортсменів та понад тисяча гостів та вболівальників, з усіх куточків України та навіть з Польщі та США.

Спортсмени – професіонали конкурували в дистанціях категорії спринт (плавання 750м/вело-гонка 20км/біг 5км) та суперспринт (плавання 300м/велогонка 8км/біг 2км). За результатами цього змагання, були відібрані учасники на чемпіонат Європи з тріатлону від України, який пройде у Лісабоні (Португалія) 26-го травня.

Спортсмени – початківці могли себе випробувати лише на дистанції спринт. 

На Чемпіонаті України претендентів на перемогу серед чоловіків було – 70 учасників, серед жінок 50.

Серед чоловіків перемогу отримав Єгор Мартиненко. Житомирський триатлет всього на 6 секунд випередив Сергія Курочкіна із Запоріжжя, а трійку лідерів за підсумками змагань у чоловіків замкнув Дмитро Маляр.

Серед жінок перше місце посіла Софія Прийма зі Львова, з відривом у 12 секунд випередивши своїх конкуренток. Срібна нагорода в активі Анни Абдулової, а сильну трійку лідерів замкнула Лілія Барановська.

Організатором цього заходу була Федерація тріатлону України, співорганізатором виступила Бобрицька громада представлена благодійним фондом «Розвиток та благоустрій».

Свято порадувало всіх любителів спорту і здорового способу життя.  Для вболівальників та спортсменів було організовано Фестиваль вуличної їжі на центральній площі села. Всіх присутніх розважали ведучі Андій Оністрат, віце-президент федерації тріатлону України та Валентина Хамайко, ведуча каналу 1+1.

Цікаві факти про тріатлон:

  1. Тріатлон започатковано у 1920-30-х роках у Франції, як «Гонка витривалих».
  2. Це один з найбільш масових циклічних видів спорту в країнах Північної Америки, Європи і Південно-Східної Азії.
  3. Популярність стартів «Залізна людина» настільки зросла, що збирає лише стартових внесків понад 25 млн. доларів США щорічно.
  4. Популярність тріатлону можна оцінити навіть тим, що один лише календар Федерації триатлону США має понад 1800 офіційно зареєстрованих стартів!
  5. До України тріатлон прийшлов лише у 1987 році.

      Повернемося, до наших переможців, ось як вони прокоментували змагання:

Житомирянин Єгор Мартиненко всьоме у своїй кар’єрі виграв чемпіонат України зі спринту і поділився з нами своїми емоціями.

«Порадувала організація - зроблена дорога, мото-супровід та красиве нагородження. По гонці, всі учасники завжди сильні і розумна конкуренція не завадить. Після плавального етапу я поїхав у відрив разом з Сергієм Курочкіним. Далі ми втримали і примножили відстань від решти групи, що і дало змогу втекти в комфортному для мене темпі».

Софія Прийма, переможниця чемпіонату України з тріатлону, м. Львів.

«В мене стартів вже було багато як міжнародних, так і вітчизняних, мені є з чим порівнювати. Це був дуже хороший старт. Дякую за організацію. Вода була трішки холодна, але ми пливли в спеціальних гідрокостюмах, в яких було досить тепло. На велосипедній трасі багато поворотів, підйомів та спусків, траса досить технічна. На дистанції суперспринт біг був по прямій, більш силовий, оскільки дистанція маленька, учасниць багато, конкуренція дуже сильна.»

Коментар від мешканки села – Забудської Світлани:

«В цьому році, як завжди, було дуже цікаво спостерігати за змаганнями «Залізних людей», особливо чоловіків (посміхається). Інтрига змагання тримала у напруженні до останнього моменту. Також було дуже смачно і весело. Навіть погода не зашкодила отримати позитивні емоції та гарно провести час».

Отже, від лиця організаторів, ми обіцяємо наступного року, не тільки добре влаштовану трасу, веселе дозвілля та смачну їжу, а навіть гарну та сонячну погоду!

Дякуємо всім учасникам та гостям заходу, чекаємо вас в наступному році!