• +38 067 777 35 71
  • Графік роботи:
  • Пн-Пт з 09:00 до 18:00

НОВИНИ НАШОГО ОКРУГУ

Головна > Новини > 22-го жовтня 2016 року презентовано стратегію та операційний план проекту екологічного та спортивного туризму

22-го жовтня 2016 року презентовано стратегію та операційний план проекту екологічного та спортивного туризму

31.10.2016

 22-го жовтня 2016 року у приміщенні Забірського будинку культури була презентована стратегія та операційний план проекту екологічного та спортивного туризму "Долина двох рік". Подія відбувається в рамках проекту «Сталі громади», який здійснюється в рамках проекту «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом".

В заході взяли участь більше ніж 60-ти учасників - мешканців сіл Княжичи, Бобриця, Забір’я, Музичі, Неграші та Жорнівка, серед яких підприємці та ті, хто ще тільки мріє  про створення свого бізнесу, депутати сільських рад. 

Ще у  березні 2016 року між Бобрицьким сільським благодійним фондом «Розвиток і благоустрій» та групою туристичних експертів було підписано Договір про підготовку документа «Стратегія та операційний план розвитку туризму об’єднаної територіальної громади (Бобрицька, Забірська, Княжицька, Музичанська сільради) на 2016 – 2020 роки». Головною метою проекту є реалізація наявного потенціалу вказаних громад у сфері екологічного та спортивного туризму, підвищення зайнятості населення, диверсифікація джерел та збільшення доходів місцевих бюджетів.

Даний проект пов’язаний напряму з процесом об’єднання в єдину територіальну громаду, це і є реальне, а не на папері, об’єднання зі спільним баченням, розумінням смислу та переваг у майбутньому формуванням спільної рекреаційної зони.

Експертна група, що працювала над Проектом, включала дорадчих консультантів проектів Green Ways і Ecomedia, Української асоціації активного та екологічного туризму, видавничого дому та туристичного журналу «Мандри», оператора внутрішнього туризму «Terra Incognita», консалтингового об’єднання «Навігатор», Центру реформ та місцевого розвитку. Експерти, залучені до проекту, мають досвід написання подібних проектів у плануванні та реалізації стратегій та проектів розвитку туризму для різних адміністративних територій (громад), а також приватних об’єктів (зокрема готелів, туристичних магазинів, пунктів туристичного прокату, медіа-проектів, туроператорських послуг, підготовки кадрів для туризму, науковій роботі і т.п.).

Експертами, що розробляли стратегію розвитку спортивного та екотуризму було запропоновано мешканцям регіону до продажу 24-ри туристичні продукти. Такі як, пішохідні прогулянки, кінні та велосипедні маршрути, рибальство та багато іншого.

Візію цього проекту можна сформулювати в такому виді: «Здорове тіло! Здоровий дух! Здорове суспільство!»

На першому етапі розглядаються одноденні тури, де гостям надаються такі послуги, як прокат спортивного інвентарю, а також сувеніри, городину, їжу місцевого виробництва та інше.

З презентацією можна ознайомитися: Презентація проекту "Долина двох рік".

Присутня на зустрічі Голова Районної державної адміністрації Мирослава Смірнова зазначила, що якщо наші сільради звернуться з відповідним поданням до РДА і якщо місцеві мешканці підтримають цей проект не тільки словом, а й ділом, РДА готова брати участь і включити цей проект в Програму соціально-економічного розвитку району на 2017 рік.

Присутній на зустрічі представник Київської Обласної державної адміністрації запевнив, що проект буде також включено і до програми соціально-економічного розвитку області вже на наступний рік. Він зокрема зазначив, що бюджет області зріс майже вдвічі у порівнянні з минулим роком. Згадав також і про Фонд розвитку регіонів розміром в 1 млрд. грн, до якого такі міста як Дніпро та інші подають заявок на 200 млн. грн., тоді як Київська область в десятки разів менше.

В події взяли участь: Роман Іваненко, Керівник проекту «Сталі громади», Голова правління Бобрицького сільського благодійного фонду «Розвиток та благоустрій», Владислав Данченко, депутат Києво-Святошинського району, Олександр Король, голова Бобрицької сільської ради, Олена Шинкаренко, голова Княжицької сільської ради, Леся Бондаренко, голова Забірської сільської ради та Тетяна Немирович, голова ГО «Змінимо село разом», представник громади с. Музичі.