• +38 067 777 35 71
  • Графік роботи:
  • Пн-Пт з 09:00 до 18:00

НОВИНИ НАШОГО ОКРУГУ

Головна > Новини > 21-го травня розпочато третій сезон змагань з кінно-спортивного туризму TRЕС в с. Бобриця.

21-го травня розпочато третій сезон змагань з кінно-спортивного туризму TRЕС в с. Бобриця.

23.06.2016

            21-го травня відбулось відкриття третього сезону змагань з кінно-спортивного туризму ТRЕС в с. Бобриця на базі кінного клубу «Аріон».

TREC, такий популярний за кордоном, повільно, але дуже стабільно набирає рейтинг і в нашій країні, не дивлячись на всі економічні та політичні складнощі. Третій рік поспіль команда ентузіастів збирається разом, щоб зробити наше життя трохи краще, цікавіше, різноманітніше.

Першим позитивним моментом нового сезону стало залучення серйозних спонсорів, таких як магазин кінної амуніції і екіпіровки IWSEN HorseMarket. Всеукраїнське Кінне Суспільство стало основним інформаційним партнером. Розпочато співпрацю з організатором змагань зі спортивного орієнтування KievOpen, КМС Євгеном Воронецький, який багато чому навчив і вивів етап Орієнтування на якісно новий рівень.

На змагання приїхала велика кількість нових учасників. Команда клубу "Срібні коні" взяла золото на першому рівні, а команда м.Боярка "Схід" в складі чотирьох чарівних учасниць отримала призи за друге і третє місце. Дівчата підкорили серця не тільки глядачів, а й суддів! Чудові доглянуті коні, взаємопідтримка, відмінний настрій! На другому рівні перемогу отримала Ольга Данилюк, наступними були  Гордієнко Іван і Антропов Михайло. На першому рівні місця поділили наступним чином – на першому місці Редего Олену, далі Побережна Марія і Прокопенко Аліна.      

Бобриця – стала осередком кінно-спортивного туризму України, оскільки саме звідси була започаткована ця дисципліна. На підсвідомому рівні, ТРЕС в Україні асоціюється з Бобрицею,  всі відкриття завжди в Бобриці, два Всеукраїнські фінали пройшли саме тут. Фінал третього сезону у жовтні, звісно, також, при чому є плани запросити іноземних суддів та спортсменів, а також поставити третій рівень складності. Протягом кількох наступних років планується вступ в міжнародну федерацію Кінноспортивного Туризму FITE і, маючи гідну арену, зможемо проводити міжнародні змагання.

Найперший старт був проведений саме в Бобриці у 2013 році. Протягом першого ж року було проведено ще три старти. До клубу одразу приєдналась Одеська та Житомирська область. Організовано Всеукраїнську федерацію з ТRЕС, до якої зараз входять 10 областей – Одеська, Миколаївська, Херсонська, Кіровоградська, Полтавська, Харківська, Житомирська, Львівська, Рівненська область. По Київській області є ще декілька клубів які займаються TREC.

Бобрицька команда з кожним роком стає більшою. В перший рік було два підлітки, які виступали в Бобриці та їздили представляти клуб «Аріон» в Одесі. На наступний рік вже 4 вершники їздили в Тетерів Кантрі на змагання. Наразі є постійна команда з чотирьох спортсменів, які їздять на змагання. Є також дорослі спортсмени, які виступають під логотипом  нашого клубу.

Минулої осені запрошували на навчання місцеву молодь, але на жаль ніхто не відгукнувся. Більша частина клубу зараз їздить на тренування з Києва. Цієї осені буде відкрито новий набір в школу верхової їзди, завжди будемо раді місцевій молоді. Про відкриття групи ви можете дізнатися на сторінці на Facebook «TREC-клуб "Арион" в Бобрице - equestrian tourism» та в групі «Казкове село Бобриця».

Інформація для зацікавлених майбутніх спортсменів.

TREC складається з трьох окремих етапів:

 - орієнтування на місцевості; 

- демонстрація контролю рухів коня;

- подолання перешкод.

TREC поділяється на чотири рівні:

Перший рівень – підходить для тих хто принаймні пів року сидить в сідлі та вже засвоїв певні навички управління конем, тримається на стрибках та на різних природних перешкодах. Орієнтування складає 10-км.

Другий рівень – для більш підготовлених вершників, орієнтування 20-км.

Перший та другий рівні - це базові знання без яких власне жоден вершник не має права виїхати за територію манежу.

Третій рівень – для досвідчених вершників. Орієнтування 30-км на пересічній місцевості зі складними спусками, підйомами, бездоріжжям.

Четвертий рівень – професіонали проходять орієнтування на дистанції 40-км зі складним ландшафтом з ярами, крутими підйомами, бродами, містками, бездоріжжям, по пересіченій місцевості.

Рівень чемпіонату - орієнтування може доходити до 40-50-км. З різними фазами, такими як ніч, орієнтування по пам’яті, розрахунок по карті азимутів. Та інші види складного орієнтування. Це досить важко, але дуже цікаво. 

Свіжу інформацію по кінно-спортивному туризму ТRЕС в Україні ви можете побачити на сайті Української Федерацій ТРЕК - http://trec.org.ua